Kamienie ogrodowe dodają efektowności.

Dom i inne nieruchomości Dom i rodzina
Nie tylko kwiaty stroją ogródek. Także przeróżnego rodzaju akcesoria sprawiają, iż możemy czuć się w ogrodzie jak w magicznym świecie. Np. kamień ogrodowy, który niekoniecznie musi być wyłącznie ozdobą. Przeróżne rodzaje kamienia spełniają się tak estetycznie, co praktycznie. Gdy drogi naszego ogrodu po deszczach długo nie wysychają, wtedy taki żwir, czy grys wystarczająco ograniczy problemy przechodzenia po błocie. Możemy też ciekawie przedzielać pola ogrodu różnorodnymi rodzajami kamienia. Na podjazdach świetnie sprawdza się granitowa kostka. Da się rozmieszczać ją w różny sposób, gdyż jej odmian istnieje wiele. Różnorodność barw kostki granitowej przy prawidłowym ułożeniu usuwa przeciętność. Wielkość osobnych kostek również jest różna, więc można zamówić kilka typów i dowolnie nimi rozporządzać. Jeżeli sami nie jesteśmy na siłach by w naszym ogrodzie wszystko ładnie się poukładało – pozwólmy pracować pracę profesjonalistom.
Jeżeli pragniemy by nasz ogródek wyglądał jak muzeum roślin lub laboratorium — możemy obszar wokół naczelnej roślinki obłożyć kamyczkami. W takim razie niechciane rośliny będą miały kłopot, by zaistnieć. Do owego celu sprawdzają się otoczaki.
Kamykami możemy także wyłożyć altanę, oczko wodne bądź wyodrębnić  obszar ogrodu wyznaczony do kąpieli w słońcu. Jeżeli mamy w ogrodzie basen, który jest wystawiany wyłącznie w okresie wakacyjnym — także możemy go obsypać otoczakami.

 

Autr: kamień ogrodowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *