Maseczka z kawy na włosy

Aranżacja

W dzisiejszych czasach, niezwykle dużą uwagę poświęcamy wyglądowi. Wszystkim zależy żeby odpowiednio wyglądać, bowiem dzięki temu świetnie czują się w własnym ciele, są bardziej pewni siebie a także posiadają spore powodzenie. Żeby dobrze wyglądać codziennie, trzeba właściwą uwagę poświęcić regularnej pielęgnacji i higienie. Na szczęście w drogeriach da się nabyć kremy kazdego rodzaju, do paznokci, twarzy, włosów, ciała.

Natomiast zamierzając wspaniale wyglądać, trzeba w drogerii zostawić dużo pieniędzy, bowiem mimo, że zwykle kosmetyki drogie nie są, to należy ich kupować tak spore ilości, że może to bardzo naruszyć domowy budżet.

Domowa pielęgnacja
A więc ciekawym pomysłem są domowej produkcji preparaty, jakie każdy ma możliwość samodzielnie w domu wykonać. Niezwykle rozpowszechniony staje się peeling z kawy na włosy, do którego starczy zwykła kawa mielona, trochę płynnego mydła, opcjonalnie cynamon. Tego rodzaju mieszanka ma idealne cechy złuszczające, kawa do włosów nakładana w należyty sposób, pozwoli odżyć skórze głowy. Maseczka z kawy na włosy bardzo dobrze oczyści, pielęgnuje skórę głowy sprawi, że włosy będą gęściej i sprawniej rosły a również będą dużo zdrowsze. Taka maseczka staje się niezwykle przystępna oraz łatwa w przygotowaniu, można ją przygotować w parę minut.

Właściwości pielęgnujące kawy, są znane nie od dziś. Już pierwsi przodkowie stosowali kawę do codziennej pielęgnacji. Kawa nakładana na skórę głowy, poprawia również krążenie, a również możemy sobie przeprowadzić relaksacyjny masaż włosów. Tego typu maseczkę wystarczy zmyć ciepłą wodą oraz umyć głowę zwykłym szamponem.

Źródło: kawa do włosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *